Programy profilaktyczne

Dzieci

Program profilaktycznych szczepień przeciw meningokokom grupy B skierowany do dzieci z terenu Gminy Bestwina na lata 2020- 2023.

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo Państwa dziecka, zapraszamy do uczestnictwa w programie bezpłatnych szczepień profilaktycznych przeciwko meningokokom typu B.

Kobiety

Program profilaktyki raka szyjki macicy.

W Polsce co roku na raka szyjki macicy zapada 4 000 kobiet (10 dziennie!), a połowa z nich umiera, bo zbyt późno zgłosiły się do lekarza. Rak szyjki macicy jest bardzo podstępny i w pierwszym okresie przebiega bez niepokojących objawów.

Dorośli

Program profilaktyki chorób układu krążenia

Choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Niewłaściwe odżywianie się prowadzące do otyłości, mała aktywność ruchowa, palenie papierosów, picie alkoholu oraz stres to czynniki najbardziej wpływające na rozwój chorób układu krążenia. Badania profilaktyczne pozwalają na wczesne zdiagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia.

Dorośli

Program profilaktyka 40 PLUS

Już od 1 lipca możesz skorzystać z pakietu badań profilaktycznych w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS 

Program skierowany jest do Polaków, którzy:

  • w roku przeprowadzenia badania ukończą lub ukończyli 40 lat
  • nie korzystali wcześniej z programu Profilaktyka 40 PLUS
  • uzupełnili ankietę przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP) lub przez infolinię 22 735 39 53.

Dorośli

Opieka koordynowana w POZ

Pacjenci objęci opieką koordynowaną mają możliwość szybszej diagnozy oraz leczenia wybranych chorób przewlekłych u swojego lekarza rodzinnego, bez konieczności osobistej wizyty u lekarza specjalisty. To przychodnia POZ w ramach opieki koordynowanej zapewnia zapewnić wybrane konsultacje specjalistyczne dla swoich pacjentów (kardiolog, diabetolog, endokrynolog, pulmonolog/alergolog, nefrolog). Natomiast lekarz POZ kieruje na konsultacje, gdy widzi wskazania medyczne. Lekarz rodzinny może także skonsultować się z lekarzem specjalistą oraz omówić wyniki badań i ustalić plan leczenia chorego, tak aby pacjent w POZ został objęty kompleksową opieką medyczną bez konieczności osobistej konsultacji u specjalistów.

KONTAKT

Kontakt telefoniczny

32 215 71 18

32 214 15 47

32 506 51 20

797 289 854

Godziny otwarcia

Pn – Pt od 07:00 – 18:00

Adres

ul. Szkolna 6

43-512 Bestwina

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych (IOD) w SPZOZ Bestwina:

iod.bestwina@ada.dt.pl